Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Tematiskie maršruti

 

 

Gastronomiskais tūrisma maršruts

 

 

Aicinām ikvienu izbaudīt Ogres un Ikšķiles novadu skaisto dabu un pašmāju gardākos meistarstiķus- Linards Liberta bērzu sulu vīnu, "Sierštelles" mājas sierus, Normunda Labrenča mājas vīnu un Ķeipeniešu piparkūkas. Paviesosieties arī dendroloģiskajā parkā "Lazdukalni"un izšūposieties lielākajā Latvijas šūpolēs.

 

 

Tematiskais  ”Muzeju maršruts”

 

 

Apskatiet Ogres un Ikšķiles novadu muzejus, tādējādi jūs varēsiet iepazīt mūsu novadu kultūrvēsturiskos mantojumus, uzzināt daudz faktus un interesantu informāciju, par vēsturi novados, valstī un visā Baltijā.

 

Ziemassvētku piedāvājums Ogres novadā

 

 

Skaistajā, sniegotajā svētku laikā, aicinām paviesoties Ogres novadā. Nesteidzīgas pastaigas pa skaisti izrotāto Brīvības ielu, kas ir ievērojama ar savu 20. gs. 20 -30 gadu arhitektūru un dabas parka takām, braucieni ar haskija suņu pajūgiem , izmēģināt veiklību Ogres āra slidotavā sagādās prieku jebkuram dabas cienītājam. Šī ir ideāli piemērota vieta atpūtai ģimenei ar bērniem.

 

 

Pretim pavasarim Ogres novadā

 

 

Pavasaris Ogres novadā, ir īpaši skaists laiks. Piedāvājam pastaigas dabas parkā „Ogres Zilie kalni”, kur ikviens var izbaudīt jau izsenis izdaudzināto Ogres priežu mežu svaigo gaisu. Saules enerģiju izbaudīt mierīgā gājienā gar Daugavu pa Ogres dambi, kas aizvedīs Jūs līdz Ogres upes ietekai Daugavā. Mudinām doties līdz Latvijas lielākajam lokveida tiltam, kas savieno centrālo Ogres daļu ar Pārogri. Šajā Ogres daļā mīt slavenā Špakovsku ģimene, kura ir iekopusi vienreizēji skaisti dendroloģisko parku, kurā varēsiet apbrīnot gan dažādus stādījumus, gan ieturēt nesteidzīgu pikniku svaigā gaisā.

 

 

 

Maršruts senioriem

 

 

Ja vēlaties atgriesties pagātnē vai pakavēties atmiņās par laikiem, kas pagājuši, lūk, ir brīnišķīga iespēja doties ekskursijā pa Ogres pilsētu. Jūs uzzināsiet interesantus faktus par Ogres izcelsmi un tās senākajiem iedzīvotājiem, noskaidrosiet, kā veidojusies Ogres pilsētvide un arhitektūra, kā arī aplūkosiet dabas krāšņo piedāvājumu.

 

 

Ogres kalnu noslēpumi

 

 

Cauri visai pilsētai stiepjas Ogres Kangari - šauras, kilometriem garas, vaļņveida grēdas, ko ģeologi sauc par osiem. Brīnums, ka tos ir radījusi pati daba, nevis cilvēka roka! Tā vien gribas domāt, ka kāds milzis vai velns nesis lielu maisu, kuram pa caurumu ārā birusi smilts vai grants. Mūsdienās ģeologi ir atraduši šo „milzi”, kas radījis Ogres Kangarus. Tas ir senais apledojums, kas izkusa un pazuda no Latvijas zemes tikai pirms apmēram 12000 gadu. Maršrutā aplūkosi 9 Ogres pakalnus, to augstienes un uzzināsi kā kalni ieguvuši savus nosaukumus.

 

 

Skatu vietas Ogrē

 

 

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra ir apzinājusi skaistākās skatu vietas Ogres pilsētā, kuras visbiežām apmeklē pilsētas iedzīvotāji un tās viesi, lai vērtos dabas skaistumā un notvertu brīnišķīgusa foto kadrus. Piedāvājam caur mūsu notvertajām fotogrāfijām ielūkoties 10 skatu vietās Ogres pilsētā un tuvākajā apkārtnē.

 

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.