Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Pastaigu maršruti

Saka, ka pastaiga palīdz relaksēties un atbrīvot no stresa, kas sakrājies dienas gaitā Tieši tāpēc tiek piedāvāti interesanti pastaigu maršruti, apvienojot skaistu skatu baudīšanu un jaunu lietu izzināšanu.  Maršruti piedāvā apskatīt svarīgākos un ievērojamākos Ogres un Ikšķiles objektus. Šīs pastaigas uzlabos ne tikai jūsu fizisko, bet arī garīgo stāvokli, kā arī sniegs jaunas atklāsmes un zināšanas.

 

 

Brīvības ielas vēsturiskās ēkas

 

 

Šis maršruts ir vēsturisku faktu pilns. Tas ved pa Ogres galveno ielu-Brīvības ielu, kas vienā no posmiem ir arī gājēju iela. Maršruts nav garš, jo visi minētie objekti atrodas netālu viens no otra. Brīvības iela ir apskates vērta, tā pilda vairākas funkcijas - tā ir pilsētas sirds, atpūtas vieta un vieta, kur koncentrējas liela daļa no sabiedriskiem pasākumiem.

 

 

 

Ekskursijā ar vilcienu uz Ogri

 

 

 Ogre ir vieta, kur dabas enerģija un skaistums mijas ar cilvēka dabu, veidojot harmonisku pilsētas vidi. Nezūdošas Ogres vērtības ir svaigais priežu mežu gaiss un skaistās upju ainavas, ko lieliski var izbaudīt dodoties nesteidzīgā pastaigā pa Ogri. Savukārt vakaros pilsēta klusi vilina iegriezties uz gardām maltītēm siltajās un mājīgajās kafejnīcās, kā arī lēnā solī iepazīt pilsētas sirdi - Brīvības ielu. Aicinām paviesoties Ogres vēstures un mākslas muzejā, acu mirklī izskrienot cauri Ogres vēsturiskajiem notikumiem un pilsētas attīstībai. Pabūt Latvijas gaidu un skautu muzejā, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Pāriet pāri garākajam lokveida tiltam Latvijā un nofotografēties uz ainaviskā Ogres upes fona. Iemēģināt roku keramikas darbnīcā profesionālu keramiķu pavadībā un ieturēt pikniku dendroloģiskajā parkā „Lazdukalni”.

 

 

 

 

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu skulptūras Ogres pilsētai


 

Ogrēnieši un pilsētas viesi jau pamanījuši jaunas granīta skulptūras pilsētas teritorijā. Tās veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Ogri rotā sešas jaunas un skaistas skulptūras, kas lieliski iederas pilsētvidē, pasvītrojot un izceļot Ogres kultūrvēsturiskās vērtības.

 

 

 

Pastaigā pa Ogres centru

 

 

Iepazīsties ar pilsētas pagātnes notikumiem Ogres vēstures un mākslas muzejā. Apskati Brīvības ielas 20. gadsimta vēsturiskās arhitektūras celtnes. Paviesojies Ogres luterāņu un Sv.Nikolaja pareizticīgo baznīcās. Novērtē jaunās skulptūras, kuras Ogres pilsētai veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Izbaudi gleznaino ainavu, kas paveras no Arkveida gājēju tilta pār Ogres upi.

 

 

 

18. novembrī pastaigā pa Ogri (2012)

 

.

 


 

Skatu vietas Ogrē

 

 

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra ir apzinājusi skaistākās skatu vietas Ogres pilsētā, kuras visbiežām apmeklē pilsētas iedzīvotāji un tās viesi, lai vērtos dabas skaistumā un notvertu brīnišķīgusa foto kadrus. Piedāvājam caur mūsu notvertajām fotogrāfijām ielūkoties 10 skatu vietās Ogres pilsētā un tuvākajā apkārtnē.

 

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.