Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Ūdens maršruti

Laivu maršruti pa Ogres upi

 

Esi dabas mīlis un domā  „zaļi”?  Vēlies nesteidzoties izbaudīt gleznainas ainavas un pārvietoties nepiesārņojot gaisu ar auto izplūdes gāzēm? Viens no labākajiem veidiem, kā to darīt, ir atpūsties uz ūdens. Laivojot pa Ogres upi pavērsies brīnišķīgi skati – lielākas un mazākas saliņas, pļavu un klaju lauku plašumi, klinšaini upes krasti un upes ceļš caur mežu. Tas viss ir apkopots maršrutos „Pa Ogres upi”. Maršruti ir dažādi ne tikai apskates objektu ziņā, bet arī upes straumes ātruma ziņā, līdz ar to, katrs interesents var izvēlēties sev tīkamāko maršruta ceļa posmu.

 

 

 

Skaists, krācītēm un ainavām bagāts, aptuveni 20 km garš maršruts. Tas sākas Ogres pilskalna un Ogresmuižas apkaimē, bet  beidzas Meņģelē. Maršrutā ir iekļauti 10 apskates objekti – senas māju drupas, dabas parki, interesantas nometņu vietas, pilskalni un baznīcas. Iepazīsti katru no apskates objektiem un tā īpašo stāstu.

 

 

 

 

 Gan straumes ātruma, gan ainaviskuma ziņā,konkrētais maršruts stipri atšķiras no pārējās upes. Patīkams maršruts tiem, kuri ir vienmērīgās airēšanas entuziasti, jo straume ir lēna un  mierīga. Apmēram 30 km garš maršruts bez nometņu vietām. Maršruta laikā var apskatīt izcilu dižkoku, salas, dzērves avotu, labi saglabājušās dzirnavas drupas un tiltus.

 

 

 

 

 30 km garš maršruts. Upe tek caur mežiem, gar stāviem krastiem. Maršrutā iekļauti vairāki interesanti apskates objekti –  salas, nometņu vietas, pilskalni, priežu jaunaudze, interesanti cilvēku un dabas veidojumi, svētavots, dzirnavas un citi objekti.

 

 

 

 

Apmēram 25 km garš, krāčains un daudzveidīgs maršruts. Salīdzinot ar pārējiem maršrutiem, šajā ir daudz apskates objektu, kā arī interesantas vietas, kas saistītas ar ievērojamām personībām.  Piemēram, Asaru līcis, kur savulaik spēlēts R.Blaumaņa teātris “Trīnes grēki” un notikuši Ogres rajona dziesmu svētki, tāpat ievērojams objekts ir “Vecuteles”, kur Latvijas teātra vēsturi veidojis Auseklis un “Kārļi”, kur Emīls Dārziņš pavadīja vasaru, ar savu līgavu un iedvesmojies komponēja “Melanholisko valsi”.

 

Zaļie padomi laivotājiem

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.