Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Auto maršruti

Diena ar ģimeni Ogrē

 

 

Ogre ir skaista pilsēta, kurā ir iespēja lieliski atpūsties kopā ar ģimeni. Tieši tāpēc šis maršruts, kas dos iespēju iepazīt Ogres dabu un aktīvās atpūtas piedāvājumus, būs lielisks ģimenēm, kas vēlās savu brīvo laiku pavadīt aktīvi, interesanti un gūstot jaunus iespaidus. Maršruts ir veicams vienas dienas laikā, tā garums ir 19. km, tas veicams ar auto, sākuma un beigu punkts ir Ogrē, Viestura alejā 6. Iekļautās apskates vietas maršrutā būs interesantas gan bērniem, gan vecākiem, tieši tāpēc šis būs zelta vērts laiks, ko būsiet pavadījuši savas ģimenes lokā.

 

 

 

Maršruts Sigulda- Ogre

 

 

Maršrutu sāksim vienā no Latvijas skaistākajām pilsētām – Siguldā, kur var apskatīt ļoti daudz interesantus objektus, plaši pazīstamas ir Siguldas pilsdrupas, Gūtmaņala un Gaujas senleja. Tālāk no Siguldas dodamies uz Mālpili, kur  nedaudz vairāk iepazīsim latviešu kultūru un tās personības. Tēlnieces Martas Skulmes un mākslinieka Oto Skulmes piemiņas istaba Skulmju mājās. Skulmju māju apkārtne un netālu esošā Vilku grava aprakstīta Ivandes Kaijas romānā „Iedzimtais grēks”. Nākamā pietura pēc Mālpils ir Suntaži. Ievērojami objekti- Suntažu muižas pils, piemineklis «Svešumā dzītajiem» (1941. un 1949. gadā izsūtītajiem), piemiņas vieta «Eņģelīšu birzs» (1905. gada revolūcijas upuriem). Noteikti ir jāapskata arī Suntažu muižas pils. Interesentiem ir iespēja arī ielūkoties zvaigznēs – Suntažu publiskajā observatorijā. Tālāk turpinām savu ceļu cauri Ogres galam uz Ogri, kas ir maršruta galamērķis.

 

 

Iepazīsti Latvijas centra tuvāko apkārtni


 

Lielai daļai no mums Ogre jau ir zināma, bet tās tuvākā apkārtne vēl nav tik pazīstama. Tieši tāpēc ir izveidots 92 km garš maršruts, kura laikā būs iespēja iepazīt blakus novadu vēsturi un aktīvā tūrisma piedāvājumus tajos. Maršruta sākuma un beigu punkts ir Ogre. Maršruta galvenā mērķauditorija ir cilvēki, kas vēlas aplūkot vēsturiskas vietas un izbaudīt katra reģiona sniegto  burvību. Maršrutā ir iekļauti apskates objekti, kas spēj radīt iespaidu par reģiona vēsturi un tā piedāvājumu tūristiem.

 

 

Pa Ogres novadu

 

 

Šajā maršrutā iekļauts  gandrīz viss Ogres novads. Tas ir 150 km garšs un aizņem visu dienu, jo tajā būs gan ko redzēt, gan ko darīt. Sākuma punkts ir Ogres novada centrālā pilsēta Ogre, tālāk maršruts ved uz Krapi, Meņģeli, tad Taurupi un Madlienu, līdz dienas izbrauciens tiek nobeigts, atgriežoties atpakaļ Ogrē. Šajā maršrutā tiek apskatīti 14 dažādi Ogres novada objekti, tādā veidā iepazīstot gan novada vēsturi, gan kultūras un dabas bagātības, kā arī novērtējot arhitektūras unikalitāti un dažādību pagastos.

 

 

Vēsturiskai maršruts senioriem

 

 

Ja vēlaties atgriesties pagātnē vai pakavēties atmiņās par laikiem, kas pagājušāi, lūk, ir brīnišķīga iespēja doties ekskursijā pa Ogres pilsētu. Jūs uzzināsiet interesantus faktus par Ogres izcelsmi un tās senākajiem iedzīvotājiem, noskaidrosiet kā veidojusies Ogres pilsētvide un arhitektūra, kā arī aplūkosiet dabas krāšņo piedāvājumu

 

 

Skatu vietas Ogrē

 

 

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra ir apzinājusi skaistākās skatu vietas Ogres pilsētā, kuras visbiežām apmeklē pilsētas iedzīvotāji un tās viesi, lai vērtos dabas skaistumā un notvertu brīnišķīgusa foto kadrus. Piedāvājam caur mūsu notvertajām fotogrāfijām ielūkoties 10 skatu vietās Ogres pilsētā un tuvākajā apkārtnē.

 

 

 

 Gar Daugavas labo krastu LATRUS

 

 

Daugava ir senais ūdensceļš, latviešu Likteņupe. Pa Daugavas ieleju pēc Ledus laikmetaieceļoja pirmie augi, tad dzīvnieki un cilvēks. Pēdējais aiz sevis atstāja daudzos pilskalnus,baznīcas, pilis, muižas un tradīcijas. Daugava tek cauri gandrīz visiem Latvijas vēsturiskajiemnovadiem (izņemot Kurzemi), tādēļ tās krastos ir vērojamas ne tikai skaistās ielejas ainavas, betarī ļoti atšķirīga kultūrvide. Krāslavas katoļu baznīca, Slutišķu vecticībnieku sādža, Daugavpilscietoksnis, Kokneses pilsdrupas, izbraukums ar Vikingu laivu, Skrīveru dendrārijs un Daugavasmuzejs ir tikai daži no Latvijas mēroga “vērts redzēt” objektiem.

 

 

 

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.