Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Ceturto gadu norisināsies erudīcijas konkurss skolēniem „Vai Ogre gatava?”

Otrdien, 9. februārī, no plkst 09.30 – 10.10 Ogres pilsētas vispārizglītojošajās skolās – Ogres Valsts ģimnāzijā, Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā – jau ceturto gadu norisināsies vēstures konkurss „Vai Ogre gatava?”.

 

Ikgadējā konkursa galvenais mērķis saglabājies nemainīgs - sekmēt skolēnu izpratni par vēsturiskajām norisēm Ogrē, to nozīmi pilsētas vizuālā tēla veidošanā, kā arī aicināt jauniešus pamanīt vēsturiskās vērtības un mūsdienu pārmaiņas ierastajā pilsētvidē.

 

Ja pagājušā gadā konkursa jautājumu loks ietvēra arī mūsdienu aktualitātes, tad šogad konkurss atkal koncentrējas tikai uz pilsētas vēsturi. Jaunums šogad ir tas, ka aicinām skolēnus pārskatīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās bibliotēkas vietnē www.periodika.lv atrodamos digitalizētos laikraksta “Ogres Ziņas” numurus, lai papildinātu savas zināšanas par muzeja ekspozīcijā atrodamo pamatinformācijas klāstu. Tāpat vēlams pārlūkot 2015. gadā izdoto Ogres Vēstures un mākslas muzeja rakstu krājumu, kas muzeja darba laikā pieejams muzeja lasītavā, pilsētas un skolu bibliotēkās.

 

Par galveno balvu – apmaksātu autobusu vienas dienas ekskursijai 150 eiro vērtībā – divās klašu grupās sacentīsies 8. – 11. klašu audzēkņi. Galveno balvu arī šogad finansiāli nodrošina Ogres novada pašvaldība, bet organizēt konkursu Ogres Vēstures un mākslas muzejam palīdz Ogres novada vēstures skolotāju metodiskā apvienība.

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.