Dodies
Dabā!

Unikāla arhitektūra
Kristietības pirmsākumi

Dodies
Dabā!

Dodies
Pastaigā

Pause

Dabas parka “Ogres Zilie kalni” distanču slēpošanas trase sagatavota ziemas prieku baudīšanai

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" informē, ka slēpošanas trase Zilajos kalnos ir sagatavota pilnā tās garumā- 12 kilometru garumā. Tā savieno Ogri un Ikšķili, bet var izvēlēties arī mazākus apļus, sekojot attālumu norādēm.  Iesācējiem ieteikts izvēlēties trasi ar zaļu marķējumu. Prasmīgākos slēpotājus gaida “sarkanās trases” stāvo pauguru vilinājums. Drošības nolūkos dažas trases ir paredzētas vienvirziena kustībai un ir lūgums to ievērot.

 
Tiem, kas izvēlējušies līdz slēpošanas vietai doties ar automašīnām, jaunā stāvvieta ir ērta un droša. Transportlīdzekļus nebūtu vēlams novietot Ogres – Tīnūžu ceļa malā, iepretim Kalnāju krustojumam – šī stāvvieta savulaik izveidojusies stihiski un nav atbilstoša drošības noteikumiem.
 
Starta laukumā, pie Kalnāju krustojuma un slēpošanas trases sākumā Ikšķilē izvietoti soliņi, vienkārši trenažieri – pievilkšanās stienis, līdztekas, vēderpreses soliņš.
 
Slēpošanas trases platums ir 3-6 m, tās ārējās malās tiek izvietotas klasiskā soļa sliedītes (katra savam virzienam), vidū - slīdsolim veidota gluda blietēta virsma (slēpošanai skujiņā). Pagaidām gan klasiskā soļa sliedīte nav īpaši izveidota, tā tiks izveidota, kad blietēta sniega biezums būs vismaz 5 cm (patreiz tas ir apmēram 2cm biezs).
 
Sniegotajā laikā tiek lūgts slēpošanas trasi neizmantot kājāmgājējiem, vizinoties ar kamaniņām vai bērnu ratiņiem, vai pastaigām ar suņiem, jo tas būtiski bojā trases kvalitāti. Ja tomēr jāšķērso trase, būtu vēlams saudzēt iebrauktās sliedes un pārvietoties ārpus tām.
 
Zilie kalni ir Ogres Kangaru osu grēdas sastāvdaļa, kam raksturīgs izteiksmīgs reljefs un kas ietilpst Ogres pilsētas un Ikšķiles novada teritorijā.
 
Gaidām vēl sniegu un vēlam jauku atpūtu Zilajos kalnos!
 
Jautājumu un ierosinājumu gadījumā lūdzam zvanīt pa tālruni 29455400 vai rakstīt uz ieva.kraukle@ziliekalni.lvwww.ziliekalni.lv.
 
Informāciju sagatavoja Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" administrācija

Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

1188 karte
visitogre.lv logo

Turpmāk tūrisma jaunumus un informāciju par Ogri lasiet www.visitogre.lv.